صفحه ها
دسته
وبلاگ دوستان
وبلاگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 496472
تعداد نوشته ها : 559
تعداد نظرات : 493
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان


در هشتم مهرماه 1360 سرداران رشيد اسلام سيدموسي نامجو وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران، سرلشكر ولي‏الله فلاحي جانشين رئيس ستاد مشترك ارتش جمهوري اسلامي ايران، شهيد يوسف كلاهدوز قائم مقام فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، سرتيپ جواد فكوري مشاور جانشين رئيس ستاد مشترك و شهيد محمدعلي جهان‏آرا فرمانده سپاه خرمشهر در حاليكه از يك مأموريت جنگي بازمي‏گشتند در اثر سانحه هوايي به شهادت رسيدند.
سانحه هوايي هنگامي رخ داد كه هواپيماي سي130 نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران عده‏اي از شهدا و مجروحين جنگ تحميلي را به همراه تعدادي از برادران نظامي به تهران حمل مي‏نمود و سرداران شهيد نيز در داخل همان هواپيمابودند دراين سانحه هوايي كه در حوالي كهريزك تهران رخ داد مجروحين و سرداران شهيد و ديگر سرنشينان هواپيما به شهادت رسيدند.
گوشه‏اي از زندگينامه سرداران رشيدي كه دراين واقعه به شهادت رسيدند از اين قرار است:
شهيد سيدموسي نامجو:
سرتيپ شهيد سيدموسي نامجو در سال 1317 در بندرانزلي بدنيا آمد و پس از انجام تحصيلات ابتدايي ومتوسطه به تحصيل در دانشكده افسري ادامه داد و افسري بادانش شد. او پس از پيروزي انقلاب اسلامي در مسئوليتهايي همچون عضويت هيئت علمي و فرماندهي دانشكده افسري و وزارت دفاع جمهوري اسلامي ايران به خدمت در ارتش اسلام پرداخت و سرانجام شهيد گرديد.
شهيد ولي‏الله فلاحي:
سرلشكر ولي‏الله فلاحي در سال 1310 در طالقان تولد يافت و پس از تحصيلات ابتدايي و متوسطه با رفتن به دبيرستان نظام و دانشكده افسري، در ارتش مشغول خدمت گرديد و در طول مشغوليت در ارتش چندبار از طرف رژيم شاهي به دليل فعاليتهاي مخفي زنداني شد. او پس از پيروزي انقلاب اسلامي در سمت فرماندهي نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران و جانشين رئيس ستاد مشترك ارتش جمهوري اسلامي ايران به خدمت پرداخت.
شهيد يوسف كلاهدوز:
شهيد يوسف كلاهدوز در سال 1325 در شهرستان قوچان چشم به جهان گشود و پس از اتمام دوره دبستان و دبيرستان وارد دانشكده افسري شد. شهيد كلاهدوز از هنگامي كه در ارتش بود به كارهاي مبارزاتي خود نيز ادامه مي‏داد و پس از پيروزي انقلاب اسلامي در تشكيل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي كوشش چشمگيري انجام داد و هنگامي كه به شهادت رسيد قائم‏مقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را برعهده داشت.
شهيد سرتيپ جوادفكوري:
سرتيپ جواد فكوري در سال 1317 در تبريز بدنيا آمد و بعد از اتمام دوره متوسطه دوره خلباني را در دانشكده خلباني گذراند. وي پس از پيروزي انقلاب اسلامي در مسئوليتهاي گوناگوني از جمله فرماندهي نيروي هوائي، وزارت دفاع و مشاور رئيس ستاد مشترك ارتش جمهوري اسلامي ايران به خدمت ادامه داد.
شهيد محمدعلي جهان‏آرا:
شهيد محمدعلي جهان‏آرا در سال 1333 متولد شد و از دوران جواني مبارزه خويش را عليه رژيم شاهي آغاز كرد. پس از پيروزي انقلاب اسلامي نيز ايشان همچنان با حرارت به ادامه مبارزه عليه دشمنان اسلام


دسته ها : جبهه وجنگ
X